Możliwości

Ten opis nie jest w pełni kompletny! W najbliższym czasie nastąpi jego aktualizacja

Bezpieczeństwo SSH

Każdy użytkownik panelu ma skutecznie zablokowany dostęp logowowania się z powłoką SSH, ponieważ otrzymuje jedynie dostęp do konta FTP, które nie posiada dostępu do powłoki systemu linux. Dzięki temu masz pewność że nikt niepowołany nie ma wglądu do plików i konfiguracji twoich maszyn

Blokowanie edycji wybranych plików

Administrator może blokować edycję wybranych plików dla każdego typu serwera, dzięki czemu może skutecznie zablokować możliwość doklejania złośliwego kodu w binarkach i plikach startowych. Jest to niezwykle ważna funkcjonalność z punktu widzenia bezpieczeństwa, ponieważ w przypadku niezabezpieczenia podstawowych plików startowych, potencjalni klienci moga w prosty sposób przeglądać zasoby maszyny, uruchamiać programy, wykonywać polecenia powłoki SSH, a w najgorszym przypadku przy złej polityce zabezpieczeń przejąć kontrolę nad maszyną.

Wymuszanie ustawień dla gier

W przypadku wielu tytułów gier ważne ustawienia takie jak liczba slotów, adres ip, czy port są ustawiane z poziomu plików konfiguracyjnych, dlatego panel Nozo pozwala na skuteczne wymuszanie wybranych komend konfiguracyjnych bez ograniczania edycji innych ustawień przez klienta

Szyfrowana komunikacja

Dzięki bezpiecznemu i szyfrowanemu porotokołowi SSH2 możesz być pewien bezpieczeństwa danych przesyłanych pomiędzy twoimi maszynami, a panelem

Dostęp z wybranych IP

Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa możliwe jest ograniczenie dostępności panelu administracyjnego wyłącznie dla wybranych adresów ip, lub zakresów ip. Dzięki temu nawet gdy potencjalny włamywacz zna hasło administratora nie będzie w stanie wyrządzić żadnych szkód nie mając fizycznie dostępu do komputera z dodanym w panelu adresem ip.

Autorski alorytm hashujący hasła

W celu podniesienia bezpieczeństwa haseł klientów w Nozo został zastosowany skuteczny autorski algorytm dbający o bezpieczeństwo zapisanych haseł użutkowników w bazie. W przypadku potencjalnego włamania włamywacz nie będzie w stanie odczytac żadnego hasła. W przeciwieństwie do haseł hashowanych popularnymi algorytmami md5, czy sha, które przy pomocy baz danych dostępnych w internecie są możliwe do odczytania.

Szyfrowanie istotnych danych

Wszystkie istotne dane przechowywane w panelu, takie jak hasła SSH maszyn, użytkowników, kont FTP, kont fast download, mysql itd. są kodowane specjalnym algorytmem i możliwe do odczytania wyłącznie w twojej instalacji panelu

SQL injection

Dzięki zastosowaniu autorskich zabezpieczeń oraz metody podpinania zapytań w PDO panel jest w pełni odporny na groźne ataki sql injection, pozwalające na przejęcie kontroli nad bazą daną i w efekcie całą aplikacją

Pełna automatyzacja

Panel nozo powstał z myślą, aby maksymalnie oszczędzić czas poświęcany na administrację hostingiem, dlatego też kładzony jest szczególny nacisk na pełną automatyzację wszystkich procesów w panelu.

Tworzenie usług

Usługi są tworzone w pełni automatycznie od razu po opłaceniu zamówienia przez klienta na najniższym wolnym porcie z zakresu ustalonego przez administratora. Oprócz tego panel przelicza obciążenie na maszynach i instaluje nowy serwer na najmniej obciążonej maszynie w wybranej przez klienta lokalizacji.

Zawieszanie i usuwanie usług

Usługi są automatycznie zawieszane po przekroczeniu daty wygaśnięcia i przez 14 dni możliwe jest ich przywrócenie poprzez dokonanie opłaty przedłużającej. W przypadku nie odnotowania wpłaty w ciągu 14 dni od wygaśnięcia, usługa jest automatycznie kasowana.

Przypomnienia mailowe

Na 1, 3 i 7 dni przed wygaśnięciem usługi, wysyłane są automatyczne powiadomienia, przypominające o zbliżającym się końcu usługi i konieczności jej przedłużenia. Wysyłane komunikaty mailowe można dowolnie modyfikować w panelu administracyjnym

Płatności

Szybka integracja z popularnymi bramkami obsługi płatności online i sms, pozwala na błyskawiczne i w pełni automatyczne księgowanie płatności. Wpłacane środki pojawiają się na koncie klienta zazwyczaj niecałą minutę po dokonaniu wpłaty i są od razu dostępne do wykorzystania na zakup usług.

Serwery dedykowane

Panel daje możliwość bardzo wygodnego podglądu "na żywo", rzeczy takich jak

Dane pobierane na żywo w zakładce informacje o dedyku
 • Obciążenie procesora
 • Zużycie pamięci ram (w tym jakie jest zużycie bufora i cache)
 • Zużycie pamięci swap
 • Zajętość dysków twardych
 • Informacji o dokładnym modelu procesora, zegarze, liczbie rdzeni i wątków
 • Informacje na temat zainstalowanej dystrybucji i zastosowanym kernelu
Monitor procesów

Monitor procesów jest narzędziem pozwalającym na szybkie i bardzo czytelne sprawdzenie obciążenia procesora i ram dla każdego użytkownika wybranej maszyny. Narzędzie to pozwala również na podgląd liczby otwartych procesów każdego użytkownika oraz sortowanie wg. obciążenia. Jest to odpowiednik linuxowego narzędzia top, tyle że dostępny bez potrzeby logowania się do systemu naszej maszyny.

Monitor portów

Pozwala na wylistowanie wszystkich aktualnie używanych portów i szybkie sprawdzenie, który użytkownik i proces używa danego portu bezpośrednio w panelu. Bez potrzeby logowania się do serwera.

Transfer

Panel na bieżąco monitoruje transfer zużywany na poszczególnych maszynach i przedstawia zebrane dane w postaci tabelek i graficznych wykresów.

Wykresy obciążenia

Na bieżąco są również zbierane dane odnośnie współczynnika load na poszczególnych maszynach. Zapisywane są 3 pomiary: średnia load z 15 minut, średnia z 5 minut i średnia z 1 minuty. Zbierane dane są na bieżąco dostępne w postaci graficznych wykresów z wyszczególnioną poszczególną godziną i minutą danego pomiaru. Dzięki czemu możemy w prosty i szybki sposób sprawdzić czy np. zgłoszenia naszego klienta nie pokrywa się z chwilowym skokiem obciążenia na maszynie w danym czasie.

Serwery gier

Panel cały czas czuwa również nad procesami naszych klientów, aby działały poprawnie i bezpieczenie

Parametry uruchomionych serwerów
Cyklicznie (co 5 minut) sprawdzy każdy serwer, czy nie łamie zasad ustalonych przez administratora i w przykładku wykrycia naruszeń dodaje ostrzeżenie z informacją dla klienta.

Monitor sprawdza:
 • Czy został dodany dopisek w nazwie serwera
 • Czy serwer prywatny posiada rzeczywiście hasło
 • Czy w nazwie serwera nie występuje fraza z hasłem dostępu
 • Czy liczba slotów zgadza się z tą ustaloną w panelu

Crash monitor & restarter

Po wykryciu przez panel że dany serwer nie odpowiada zostaje automatycznie uruchomiony automatyczny restart. W przypadku gdy po trzech z rzędu automatycznych restartach serwer nadal nie odpowiada, to zostaje automatycznie zastopowany, aby zawieszający się proces nie generował wysokiego obciążenia.

Transfer

Panel na bieżąco monitoruje poziom zużywanego transferu dla każdego serwera i wyświetla go w formie tabelek i graficznych wykresów.

Opciążenie procesora i pamięci

Cały czas bardzo precyzyjnie monitorowane jest zużycie procesora oraz pamięci ram dla każdego serwera i generowane są na bieżąco graficzne wykresy. Dodatkowo możliwe jest ustalenie limitów, po przekroczeniu których wysyłana są ostrzeżenia dla klientów.

Wykresy FPS

W przypadku niektórych serwerów Valve, możliwe jest również monitorowanie liczby FPS na serwerach klientów i przedstawienie tych danych w formie graficznych wykresów.

Wykresy graczy

Dla większości serwerów możliwe jest generowanie wykresów godzinowych liczby graczy dostępnych na serwerach poszczególnych klientów.

Limitowanie obciążających funkcji

Bolączką wielu administratorów większych hostingów są problemy ze stabilnością maszyn spowodowane bezsensownym nadużywaniem funkcji panelu przez ich klientów, które generują wysokie zużycie procesora, pamięci lub też procesów IO dysku twardego. W nozo istnieje możliwość wprowadzenia miesięcznych limitów tych czynności dla każdego serwera. Dzięki czemu złośliwy użytkownik nie zrobi Tobie na złość klikając w kółko reinstalacja.

Limitowane funkcje
 • Reinstalacja
 • Zmiana gry
 • Generowanie kopii zapasowej
 • Przywracanie kopii zapasowej
 • Aktualizacja serwera

Prędkość kopiowania

Każda instalacja czy reinstalacja serwera to spore obciążenie dla dysku twardego na maszynie. W przypadku gdy jest sporo wolnych zasobów IO dysku i instalowany jest jeden serwer w danym czasie to wszystko powinno działać ok, natomiast często zdarza się że kilku klientów w danym czasie robi reinstalację plików na serwerze. W takim przypadku, aby nasza maszyna działała stabilnie, nie zakłucając pracy hostowanych usług należałoby zastosować odpowiednie limity prędkości kopiowania plików. Taką właśnie możliwość daje Nozo. Wystarczy tylko w konfiguracji maszyny ustalić dokładną co do KB/s, prędkość kopiowania i możemy raz na zawsze zapomnieć o problemach dyskowych przy instalacji.

Priorytety dyskowe

Nozo pozwala na uruchomianie wszystkich czynności (oprócz procesów serwerów gier) z najniższym priorytetem dyskowym. Dzięki temu rozwiązaniu przy dużym obciążeniu dysku twardego pierwszeństwo w dostępie do dysku będą mieć procesy serwerów gier.

Priorytety systemowe

Oprócz priorytetów dyskowych, panel obsługuje również priorytety systemowe. Pozwala na uruchamianie czynności z najniższym priorytetem dostępnym w systemie. Dzięki czemu w przypadku wysokiego obciążenia systemu, pierwszeństwo do zasobów mają procesy serwerów gier.

Wirtualny portfel

To bardzo wygodna funkcjonalność z punktu widzenia klienta. Pozwala na stopniowe zbieranie środków na wirtualnym koncie i po zebraniu odpowiedniej sumy opłacenie wybranych usług. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest korzystanie z wielu form płatności do opłacenia 1 usługi, np. wpłat sms i paypal, a także na grupowe składki np. przez sieci serwerów.

Automatyczna obsługa płatności

Nozo obsługuje w pełni automatycznie kilka popularnych bramek do obsługi błyskawicznych płatności elektronicznych. Wszystkie wpłaty są księgowane w pełni automatycznie i środki są dostępne w panelu zazwyczaj do ok. 1 minuty od dokonania płatności.

Aktualnie dostępne bramki płatności

 • PayU.pl - przelewy i sms
 • Dotpay.pl - przelewy i sms
 • Paypal.com - przelewy
 • Homepay.pl - przelewy, sms, pay-per-call
 • Przelewy24.pl - przelewy i sms

Historia

Wszystkie transakcje finansowe są zapisywane w panelu i dostępne do poglądu dla administratora, jak i klienta.

Statystyki finansowe

Administrator ma na bieżąco wgląd do statystyk finansowych w swoim panelu, gdzie wyliczane są wpływy i wydatki w poszczególnych miesiącach, na podstawie tych danych są generowane czytelne wykresy. Ponadto administrator może szybko sprawdzić ile w sumie wydaje na swoje maszyny oraz ile aktualnie mają zgromadzonych środków w portfelach wszyscy klienci.

Manualna księgowość

Oprócz automatycznej obsługi płatności. Administrator ma również możliwość wygodnego prowadzenia manualej księgowości wpłat. Ręczne doładowanie środków dla klientów jest proste, wystarczy tylko wejść w profil użytkownika, wpisać kwotę, wybrać typ wpłaty z rozwijanej listy i opcjonalnie dodać komentarz.

Transfer wirtualnej waluty

Panel daje możliwość bezpiecznego przelewania środków wirtualnego portfela pomiędzy klientami hostingu. Wszystkie tego typu transakcje są potwierdzane mailowo przez właściciela środków.

Widget

Każdy klient może w prosty sposób wygenerować sobie widget szybkich wpłat na swoją stronę. Taki widget to doskonały sposób umożliwiający organizowanie zbiórek, czy też składek na serwer.

API

Nasze API płatności to potężne narzędzie dla programistów, pozwalające na pełną integrację i weryfikację wpłat w sklepiku, czy innym oprogramowaniu z kontem klienta w panelu. Warto dodać że nasze API obsługuje również płatności elektroniczne, a nie tylko sms.

Panel Nozo zawiera w sobie standardowo moduł pomocy tachnicznej zwany również BOK. Jest to kompleksowe rozwiązanie pozwalające na sprawną obsługę zgłoszeń technicznych wysyłanych przez klientów.

Automatyczne zamykanie zgłoszeń

W przypadku gdy klient nie udzieli odpowiedzi na wiadomość administracji, takie zgłoszenie jest automatycznie zamykane.

Automatyczne dopiski

Podczas korepondencji z klientami niezwykle ważna jest dobra komunikacja i budowanie pozytywnego wizerunku, dlatego też zostały wprowadzone automatyczne dopiski do każdej wiadomości pisanej przez administracje. np:

Z poważaniem,
Jan Kowalski
Biuro Obsługi Klienta hosting.pl

Podstawą dobrego działania każdej firmy w branży hostingowej jest niewątpliwie stabilność działania, aby ją zapewnić potrzebna jest maksymalna kontrola nad zasobami wykorzystywanymi przez klientów. Dlatego w Nozo powstał specjalny system ostrzeżeń, którego zadaniem jest bieżące informowanie klientów że ich usługi są zbyt zasobożerne, a także zabezpieczenie całej infrastruktury przed przeciążeniem.

Limit ostrzeżeń

Administrator może dokładnie ustalić ile każdy serwer może otrzymać maksymalnie otrzeżeń. Po przekroczeniu liczby ostrzeżeń, usługa jest automatycznie zatrzymywana i blokowana. Tylko administrator może taką usługę odblokować.

Limity zasobów

Administrator może ustalić dokłady limit procentowy procesora i liczbę MB pamięci ram dla każdego produktu indywidualnie. Panel cały czas monitoruje wszystkie serwery i w przypadku wykrycia nadużycia zasobów automatycznie stopuje daną usługę i przyznaje ostrzeżenie. W przypadku gdy użytkownik ponownie uruchomi serwer i nadal zasoby są przekraczane to po godzinie serwer ponownie zostanie zatrzymany, ale nie zostanie już przyznane kolejne ostrzeżenie, ponieważ panel przyznaje tylko 1 ostrzeżenie za obciążenie na dobę, po 1 ostrzeżeniu serwer jest tylko stopowany co godzinę w przypadku gdy cały czas przekracza zasoby. Oczywiście użytkownik ma pełny wgląd do bardzo precyzyjnych wykresów obciążenia, dzięki czemu może na bieżąco sprawdzać obciążenie.

Dokupowanie limitów

Klient ma możliwość dokupowania limitów procesora i ram bezpośrednio w swoim panelu.

Wprowadzenie

Obsługa serwerów gier to główne założenie przy tworzeniu panelu Nozo, dlatego też stawiany jest ogromny nacisk właśnie na ten moduł. Poniżej zostały wymienione najważniejsze funkcje.

Obsługa aliasów

Administrator przy dodawaniu maszyny może dodać również alias, czyli czytelny dla człowieka adres [sub]domeny, przez który możliwe będzie podłączenie się z serwerem jak przy użyciu zwykłego adresu ip. Np. s1.firma.pl:27015

Szybka edycja konfigów

Panel pozwala na ustalenie w konfiguracji gry, kluczowych plików konfiguracyjnych dla każdej gry, wraz z opisami, które mają być dostępne do szybkiej edycji u klienta w zakładce konfiguracja. Dzięki temu, użytkownik nie musi szukać ważnych plików do edycji, bo wszystko ma pod ręką z możliwością edycji bez logowania się do ftp.

Edycja parametrów serwera

Administrator ma możliwość ustalenia jakie ustawienia linii startowej oraz komendy konfiguracyjne może edytować klient, a także ustalać, które z nich mają być twardo wymuszane bez możliwości edycji u klienta.

Linia startowa

Klient ma dostęp do podglądu aktualnie wykonywanej przy starcie jego serwera linii startowej wraz z możliwością edycji dodatkowych parametrów, o ile administrator nie zablokuje tej funkcji dla danego serwera/gry.

Aktywna konsola

Przydatne narzędzie zarówno do administratora, jak i klienta. Pozwala na pobranie aktualnego stanu konsoli oraz wysyłanie własnych komend. Narzędzie niezbędne przy diagnozowaniu problemów i userek z serwerami.

Obsługa dodatków

Bardzo potężne narzędzie z praktycznie nieograniczonymi możliwościami konfiguracyjnymi, które pozwala na tworzenie automatycznie instalujących dodatków dla gier. Dzięki temu że w tym narzędzniu można dodawać własne skrypty BASH, mamy ogromne możliwości tworzenia na prawdę różnych dodatków. Od funkcji czyszczących np. dema, czy logi starsze niż X dni po instalację pluginów, modów, map i innych dodatków dla praktycznie każdej gry.

Harmonogram zadań

Pozwala na zaplanowanie czynności, która mają być automatycznie wykonane o wybranej godzinie, przez panel. Aktualnie możliwe jest wykonywanie trzech czynności: restart serwera, start serwera oraz wysyłanie ustalonych komend do konsoli serwera. Wraz z kolejnymi wersjami będą pojawiać się kolejnne czynności możliwe do zaplanowania.

Fast download

Panel umożliwia obsługę szybkiego pobierania plików poprzez udostępnianie plików na specjalnie stworzonym serwerze www. Aktualnie istnieje możliwość obsługi takich kont poprzez system Direct Admin, jak i poprzez zintegrowaną w Nozo obsługę www, bez potrzeby instalowania zewnętrznego oprogramowania zarządzającego.

Baza MySQL

Możliwe jest również udostępnianie baz danych pod mody dla serwerów gier. Tak jak w przypadku Fast downloadu, istnieje tu również możliwość obsługi baz danych przez zewnętrzny system Direct Admin lub przez zintegrowaną obsługę nozo mysql.

Backup

Funkcja pozwalająca na wygenerowanie kopii plików całego serwera gry oraz w przypadku takiej potrzeby przywrócenia takowej

WebFTP

W pełni autorski klient webftp, pozwala na niezwykle wygodne zarządzanie plikami na serwerach, bez potrzeby logowania się do serwera FTP.

Podgląd wykresów

Klient ma możliwość podglądu z okresu ostatnich 7 dni, wykresów przedstawiających: zużycie procesora, pamięci ram, wykres FPS serwera, a także wykres graczy online serwera. Dzięki tym wszystkim informacjom w jednej zakładce możliwe jest łatwe kontrolowanie stabilności i wydajności poszczególnych serwerów, co na pewno doceni administrator, jak i zwykły klient.

Transfer

Administrator jak i klient, mają również możliwość poglądu zużycia transferu dla poszczególnych dni i miesięcy w formie tabeli oraz czytelnych wykresów graficznych

Reinstalacja

Pozwala na przywrócenie serwera do "stanu fabrycznego". Proces ten można na bieżąco śledzić w poglądzie konsoli. Warto dodać że proces reinstalacji można limitować zarówno liczbą reinstalacji w miesiącu, jak i prędkość z którą są kopiowane pliki przy tej czyności oraz uruchamianie z niższymi priorytetami systemowymi i dyskowymi.

Aktualizacja

Jest to zaawansowane narzędzie pozwalające na:
1. Automatyczną aktualizację i weryfikację plików gier z platformy steam, używających narzędzia hldsupdatetool wraz z poglądem postępu na żywo
2. Automatyczną aktualizację i weryfikację plików gier z platformy steam, używających narzędzia steamCMD wraz z poglądem postępu na żywo
3. Automatyczną lub półautomatyczną aktualizację praktycznie wszystkich gier, przy odpowiedniej konfiguracji skryptów BASH z poziomu panelu.

Przedłużanie promocyjne

Istnieje możliwość ustalenia liczby dni, które będą automatycznie dodawane gratis do każdego miesiąca przedłużenia, jak i również przyznawanie zniżek procentowych dla wybranych okresów przedłużenia.

Rekonfigurator

Narzędzie niezwykle przyjazne użytkownikowi. Pozwala przy kilku kliknięciach na zmianę liczby slotów, typ serwera, jak i również zainstalowaną grę. Warto dodać że panel przy każdej takowej operacji inteligentnie przelicza nową ważność serwera po każdej zmianie, na podstawie pozostałego okresu działania usługi, jej aktualnej ceny i ceny po dokonanej zmianie. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient może w każdym momencie zmienić parametry swojego serwera, nawet gdy nie posiada środków w portfelu

Subkonta

Funkcja pozwalająca na przyznawanie ograniczonego dostępu do serwera, osobom trzecim. Wystarczy podać tylko podać mail zarejestrowanego użytkownika i zakładki do których ma mieć dostęp

Logi serwera

Logi dają maksymalną kontrolę nad tym co dzieje się w panelu z danym serwerem. Wszystkie operacje są logowane i użytkownik jak i administrator może w każdej chwili sprawdzić historię działań.

Usługi dodatkowe

Zakładka z usługami dodatkowymi daje możliwość zakupienia dodatkowych funkcjonalności dla serwera, takich jak usunięcie dopisku z nazwą firmy, zwiększenie limitu ram, czy też procesora.

Publikacja dem via www

Panel pozwala na publikację plików dem nagrywanych na serwerach hltv, sourcetv, gotv itd. Co najważniejsze funkcja ta nie wymaga instalowania dodatkowych serwerów www, czy innych dodatkowych narzędzi. Działa w pełni automatycznie udostępniając dema do pobrania przez protokół ftp, dzięki czemu oszczędzamy zasoby, a także transfer ponieważ pliki nie są przesyłane pomiędzy maszynami, a pobierane bezpośrednio z maszyny na której jest hltv. Dema oczywiście automatycznie są aktualizowane, pakowane, udostępniane oraz kasowane.

Ponadto u administratora

Ograniczanie zakładek

Administrator ma możliwość dokładnego ustalenia, które zakładki mają być wyświetlane dla każdej gry, ma również możliwość udostępniania wybranych zakładek za dopłatą.

Zabezpieczanie plików

Administrator moze wskazywać pliki, które mają być automatycznie zabezpieczane przez panel. Takich plików klienci nie będą mogli edytować.

Menadżer paczek

Niezwykle funkcjonalne narzędzie, pozwalające na szybkie i skuteczne zarządzanie paczkami gier na maszynach. Administrator ma dostępny specjalny interfejs, w którym po wybraniu danej gry może sprawdzić dostępność danej gry na poszczególnych maszynach, rozmiar poszczególnych paczek instalacyjnych, sprawdzić numery wersji czy zaktualizować 1 kliknięciem pliki do najnowszych wersji.

Limity

Administrator może ustalić dla każdej gry indywidualne limity ram i procesora, a także ustalic czy w danej grze ma być twardo blokowany limit pamięci ram

Funkcja serwisowa

Administrator posiada dostęp do funkcji serwisowej "Popraw uprawnienia plików", która skanuje serwer pod kątem uprawnień, synchronizacji haseł FTP/SSH, problemów komunikacji panel -> serwer itd. i automatycznie naprawia zdecydowaną większość problemów, poprzez jedno kliknięcie.

Indywidualne ceny

Istnieje możliwość przyznawania indywidualnych cen dla każdego serwera.

Sponsorowane

Możliwe jest oznaczanie serwerów jako sponsorowane, dzięki czemu łatwiej jest zarządzać takimi serwerami

Wprowadzenie

Obsługa minecraft to rozszerzony o indywidualne funkcje moduł obsługi serwerów gier i posiada wszystkie funkcje zarządzające te same co moduł serwerów gier, plus funkcje indywidualne dla minecraft.

Przyjazny edytor pliku konfiguracyjnego

Dzięki interfejsowi edycji pliku konfiguracyjnego, użytkownik może w prosty sposób skonfigurować swój serwer minecraft nie posiadając specjalnej wiedzy w temacie konfiguracji.

Automatyczny zapis świata

Podczas zatrzymywania serwera, a także jego restartu panel automatycznie zapisuje stan świata serwera minecraft, dzięki czemu podczas restartu serwera klient nie musi się martwić o to czy jego serwer zostanie zapisany.

Wprowadzenie

Moduł hostingowy pozwala na w pełni automatyczne hostowanie kont www integrując go z oprogramowaniem DirectAdmin.