Instalacja nowej maszyny (Save)

Z Podręcznik pomocy oprogramowania NOZO
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Wymagania

  • Zalecany system operacyjny to linux Debian w wersji 6 lub 7 (pod te systemy przystosowane są wszystkie automatyczne instalatory w panelu)
  • Odblokowany dostęp do konta root
  • Poprawnie skonfigurowane i aktualne repozyterium debiana

Instrukcja instalacji nowej maszyny (+VIDEO)

This is an embedded video!

1. Przejdź w panelu admina do "maszyny" -> "lokalizacje" i odaj nową lokalizację dla maszyny jeżeli wcześniej jej nie dodałeś.
2. Teraz przejdź do "Maszyny" -> "Maszyny" -> "Dodaj nową maszynę" wypełnij formularz odpowiednimi danymi dostępowymi i dodaj maszynę.
3. Przejdź do zakładki konfiguracja dla dodanej maszyny i wybierz jej zastosowanie w sekcji "Hostuj na maszynie" oraz ewentualnie poniżej gry, które mają być na niej dostępne.
4. Przejdź do zakładki "Adresy IP" i dodaj adres IP maszyny oraz wybierz jego zastosowanie.
5. Przejdź do zakładki "Test maszyny", gdzie masz dostępny automatyczny instalator nowej maszyny (Działa na systemie Debian). Wybierz architekturę twojego systemu i kliknij "AUTO-KONFIGURATOR MASZYNY", wtedy panel automatycznie dostosuje ustawienia maszyny pod zastosowania panelu.
6. Po poprawnej instalacji maszyny w sekcji "Statusy usług na maszynie", wszystkie statusy powinny być "OK", oznacza to że maszyna gotowa jest do pracy.