Zdalne łączenie się telefonów z komputerami? Bada SSH Client

W erze cyfryzacji bardzo łatwo jest o utratę swoich danych i oszczędności. Aby wiedzieć jak się chronić przed atakami najlepiej najpierw poznać sposoby włamywaczy!

Ostrożność w sieci jest bardzo ważna. Szczególnie w czasach kiedy narzędziem do włamania się na nasz komputer może być zwykły telefon z odpowiednim programem. Niestety w Internecie można znaleźć wszystko. Często wykorzystywanym narzędziem i powszechnie dostępnym jest protokół SSH. Wystarczy pobrać odpowiednie pliki do odpowiedniego systemu. Na przykład posiadając telefon Samsung z ich własnym systemem operacyjnym Bada wystarczy w zwykłą wyszukiwarkę wklepać odpowiednią frazę. Co może zrobić człowiek mając na swoim telefonie bada ssh client ?

bada SSH Client. Jak działa SSH?

Najpierw należy znaleźć komputer, który udostępnia możliwość zdalnego dostępu przez SSH. Samo SSH jest protokołem terminalowym, który służy właśnie do tego aby zdalnie łączyć się z komputerem. Po znalezieniu celu wystarczy tylko złamać hasło co jest jedynie kwestią czasu.

Dowiedz się więcej by być bezpiecznym

Pierwszym co powinno się zrobić po otrzymaniu takiej wiedzy to sprawdzenie, czy Twoje urządzenie jest narażone na taki atak. Kolejnymi rzeczami jest dalsza edukacja w tym temacie bo wiedza o istniejącym zagrożeniu pozwala nam racjonalnie się przed nim bronić i chroni przed wpadaniem w kłopoty.

 

Author: nozo.pl