Systemy wirtualne na linuksie – OpenVZ CentOS 6

Systemy wirtualne to niezwykle przydatne narzędzie dla osób pracujących z Linuksem lub uczących się o systemach. Poznaj jedną z platform wirtualizacji systemu wyłącznie dla Linuksa!

Systemy wirtualne to środowiska, w których można tworzy zupełnie odrębne wirtualne komputery korzystając tak naprawdę cały czas z zasobów jednego fizycznego urządzenia. Jest to niezbędne narzędzie każdego informatyka i pasjonata, dlatego że umożliwiają robienie wszystkiego co dusza zapragnie bez obawy o to, że uszkodzi się system na tym prawdziwym komputerze.

OpenVZ CentOS 6 – jedna wielu

Aby móc instalować wirtualne systemy na swojej maszynie potrzeba pomocy innego programu. Chodzi tu o platformy, które taką wirtualizację umożliwiają. Jedną z nich jest OpenVZ, na którym można pracować tylko na linuksie. Z racji, że Linuks wciąż jest jednym z najczęściej wykorzystywanych systemów między innymi w sieciach komputerowych. OpenVZ CentOS jak nazwa wskazuje jest przeznaczony na dystrybucję linuksa o właśnie takiej nazwie. Dystrybucji tych jest wiele, dlatego warto się zorientować czy instalujemy odpowiednią platformę.

Author: nozo.pl