Jak uzyskać dostęp do internetu w Japonii?

Dla tak rozwiniętego kraju jakim jest Japonia, która słynie z najnowszej technologii Internet nie jest niczym dziwnym, jednak jeśli ktoś nigdy nie był w Japonii może mieć delikatne problemy.
Warto pamiętać, że w Japonii istnieje trzech operatorów i są nimi – NTT DOCOMO, SOFTBANK, oraz KDDI i to właśnie tych sieci musimy szukać kiedy przylecimy do kraju wschodzącej wiśni.
Jednak czyhają na nas kolejne problemy, mianowicie osoba wykupująca usługę prepaid musi zostać zarejestrowana, ponadto pakiety oferowane przez japońskich operatorów nie są zadowalające, dlaczego?
Popularna karta prepaid, która posiada siedmiodniowy dostęp do Internetu z dziennym limitem tylko 200mb, wiadomo, że do podstawowych potrzeb wystarczy, jednak w dzisiejszych czasach, taką ilość ludzie wykorzystują w okamgnieniu.

Istnieje druga możliwość, mianowicie dostęp do internetu w Japonii możemy uzyskać też dzięki hotspotów wifi i w tym przypadku jest to bardziej opłacalne zwłaszcza w większych miastach, ponieważ możemy się połączyć z miejskim hotspotem, jednak jeśli chcemy mieć stałe połączenie z Internetem to podróżując przez Tokio czy Osakę, trzeba ciągle zmieniać ustawienia hotspotu, ponieważ zasięg jednego urządzenia jest ograniczony co jest na pewno logiczne.
Warto dodać, że w Japonii poza hotspotami istnieje inny Internet kwota za Internet nie jest turbo droga, ponieważ cena wynosi 40 złotych za 1mb i są to małe routery które mają te same zadanie co publiczne hotspoty.
Istnieje specjalna firma XOXO WIFI która zajmuje się takimi małymi routerami, co najlepsze możemy taki router wypożyczyć i podróżować po kraju wiśni, natomiast kiedy napotkamy problemy zawsze możemy się skontaktować właśnie z firmą i być pewny, że firma nam pomoże

Internet w Japonii nie należy do banałów, jednak opanowanie go także nie jest specjalnym wysiłkiem, zawsze w razie problemów możemy się kontaktować albo z firmą od której mamy właśnie Internet, albo nawet zapytać kogoś o pomoc w mieście.

Author: nozo.pl