Jak zamontować tablicę do ściany?

Tablica magnetyczna suchościeralna to praktyczny sprzęt, który może być wykorzystywany zarówno w przestrzeni biznesowej, szkolnej oraz w domowym zaciszu. Na rynku możemy znaleźć tablice stacjonarne, które trzeba powiesić na ścianie lub tablice jezdne na dedykowanych kółkach, które są zdecydowanie bardziej mobilne. Gdy zdecydujemy się na tablice wisząca, stajemy wówczas przed zadaniem powieszenia jej na ścianie. Jak się do tego zabrac i jak zamontować tablicę magnetyczną do ściany w swoim biurze lub w pokoju dziecka?

Przede wszystkim na samym początku powinniśmy określić miejsce, w którym będzie wisiała tablica. Po wybraniu tej przestrzeni, przygotujmy niezbędny asortyment, który może nam być potrzebny. Na pewno przyda nam się wiertarka oraz zestaw haczyków montażowych do tablic, które bardzo często możemy otrzymać w paczce przy zakupie sprzętu. Haczyki dołączone do zestawu są przygotowane do tego, aby utrzymać ciężar tablicy i w zupełności powinny być wystarczające. Oczywiście ich solidność zmienia się wraz z rosnącą wagą tablicy i jej większymi rozmiarami.

Co zrobić dalej?

Po przygotowaniu do pracy możemy przejść do montażu. Po zrobieniu dokładnych wymiarów zaznaczmy na ścianie miejsca, w które wkręcone mają być haczyki. Następnie wywierć otwory i za pomocą kołków rozporowych zamontujmy haczyki do tablicy w ścianie. Kolejnym krokiem będzie montaż specjalnych oczek przy tablicy, o ile od razu fabrycznie nie została w nie wyposażona. W te oczka mają wejść haczyki przy ścianie, aby tablica mogła zostać prawidłowo zamontowana. Na samym końcu powieśmy tablicę i sprawdźmy, czy wisi odpowiednio. Kąt nachylenia tablicy oraz jej odstęp od ściany możemy regulować poprzez dokręcanie lub odkręcanie haczyków w kołkach.

Po zawieszeniu tablicy możemy korzystać z jej pełni możliwości, czyli po niej pisać lub przyczepiać do niej magnesy. Tablice magnetyczne suchościeralne to doskonały sprzęt do codziennego użytku, również w domowym zaciszu. Z wykorzystaniem takiej tablicy możemy między innymi bawić się z dzieckiem lub uczyć malucha pisać i czytać. Sama tablica z powodzeniem może posłużyć również jako sprzęt do zabaw, między innymi podczas gry w kalambury.

Author: nozo.pl